„Kod kulturowy historycznej ziemi pszczyńskiej”

Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) otrzymało dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego na realizację dwuletniego projektu „Kod kulturowy historycznej ziemi pszczyńskiej”.

Konkurencja była bardzo duża – z 1042 wniosków, które napłynęły z całej Polski, dofinansowanie uzyskało zaledwie 146 projektów!

Warto przypomnieć, że Bieruń jest częścią historycznej ziemi pszczyńskiej, a na jej obszar składają się obecne powiaty: bieruńsko-lędziński, pszczyński, mikołowski, a także miasto Tychy, Mysłowice oraz południowe dzielnice dzisiejszych Katowic. Dawniej najważniejszymi miastami na tym terenie były: Pszczyna, Mikołów i nasz Bieruń!

Zobacz więcej ->

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego