Zapraszamy na WAKACJE Z UJKAMI!

W ubiegłym roku Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) zapraszało na Wakacje z Utopcami. Na tegoroczny wakacyjny czas proponujemy towarzystwo ujków

*Ujki – to miano przylgnęło do mieszkańców Bierunia Starego, a zostało nadane przez sąsiadów. Ma oznaczać liczne (i często zawiłe) koligacje rodzinne oraz bliskie pokrewieństwo, wynikające z zawierania małżeństw w bliższym i dalszym pokrewieństwie.

W programie:

WYSTAWA PLENEROWA „SPACEREM PO BIERUNIU”
Wystawa, prezentowana od 3 lipca do 29 sierpnia na bieruńskim rynku, będzie zaproszeniem do wędrówki po Bieruniu. „Przewodnikami” po mieście będą bieruńskie ujki, którzy „opowiedzą” o miejscach szczególnie ważnych dla historii Bierunia.

CYKL „BIERUŃ OD PODSZEWKI”
W każdy wakacyjny wtorek na fanpage’u Muzeum Miejskiego w Bieruniu będzie publikowany post prezentujący miejsca i obiekty z terenu Bierunia, które związane są z tutejszą historią i kulturą.

Regulamin do pobrania tutaj

KONKURS „ROZPOZNAJ PO DETALU”
W każdy wakacyjny piątek na na fanpage’u Muzeum zamieści zagadkę fotograficzną – na pierwszą osobę, która poprawnie odpowie, skąd pochodzi zaprezentowany fragment miejsca lub obiektu z terenu Bierunia, czekać będzie atrakcyjna nagroda.

SPACERY „ODKRYWAMY BIERUŃ”

1. (Nie)Bieruń. Spacer szlakiem miejsc, które znajdowały się poza granicami Bierunia Starego
niedziela, 18.07, godz. 16.00, rozpoczęcie przy krzyżu na ul. Krakowskiej

2. Tajemnice bieruńskiej starówki