W niedzielę, 9 lutego 2020 r., minęła pierwsza rocznica śmierci Jana Wieczorka – osoby bardzo zasłużonej dla historii Bierunia. W tym szczególnym dniu w bieruńskim Kinotaetrze „Jutrzenka” Muzeum Miejskie w Bieruniu (w organizacji) zorganizowało „Popołudnie z Wieczorkiem”.
W czasie jego trwania Jana Wieczorka wspominali m.in. Jan Berger, Norbert Figiel, Patrycja Paruzel (najmłodsza z jedenaściorga wnucząt Jana Wieczorka), Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica.
W czasie spotkania odbyła się także premiera filmu Starobieruńsko Betlyjka. Historia ruchomej stajenki w Bieruniu Starym. Jego twórcami są dwaj bierunianie: Wiktor Nyga (scenariusz/reżyseria) oraz Gracjan Zając (autor zdjęć).
O fenomenie bieruńskiej stajenki mówił m.in. proboszcz bieruńskiej parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła, ks. Michał Anderko oraz pracujący od wielu lat przy budowie stajenki, bierunianin Rajmund Krupa.
Historia stajenki rozpoczęła się w domu rodzinnym Jana Wieczorka, a w przeciągu ponad 70 lat przy jej corocznej budowie pracowało około stu bierunian. W sezonie 2019/2020 w budowie betlyjki wzięły udział 24 osoby. Zgodnie z tradycją, co roku w stajence pojawia się nowa postać (jest już ich 109). Jak powiedział jeden z budowniczych betlyjki – Norbert Figiel – tym razem to figurka wyrzeźbiona przez śp. Jana Wieczorka – on sam.